kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Polsko-norweski most kulturowy dla duetów fortepianowych

Beneficjent:
Towarzystwo Przyjaciół Akademii Muzycznej w Białymstoku
Partner:
The Norwegian University of Science and Technology, Department of Music,Norwegia
Nabór:
I

« powrót

Celem projektu było nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń w dziedzinie fortepianowej muzyki kameralnej między ośrodkami muzycznymi w Polsce i Norwegii. Projekt był realizowany w formie międzynarodowego konkursu i festiwalu duetów fortepianowych oraz warsztatów i koncertów kameralnych skierowanych do uczniów, nauczycieli i studentów z Polski i Norwegii.

W dniach 24-29 listopada 2008 r. odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Białymstoku, w trakcie którego zaprezentowały się 32 duety fortepianowe z całego świata.

Z kolei w dniach 2-7 lutego 2009 r. w Białymstoku przeprowadzone zostały warsztaty dla duetów fortepianowych, podczas których odbywały się zajęcia indywidualne z profesorami z Polski i Norwegii, krótkie wykłady połączone z prezentacjami multimedialnymi ilustrującymi problemy warsztatowe i artystyczne, jak również wymiana doświadczeń w dziedzinie metod efektywnego i sprawnego opanowania tekstu muzycznego.

W działania projektowe zaangażowanych było ponad 160 artystów, których twórczość podziwiało ponad 2 tysiące osób w Polsce i w Norwegii.

Czas realizacji: 1.10.2008 – 1.12.2009

Kwota dofinansowania: 292 966 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 325 518 PLN

www.pianoduo.pl

Szczegółowy opis projektu


Fot. Marta Stadnik, Warsztaty w Norwegii


Fot. Marta Stadnik, Warsztaty w Norwegii, Festiwal Duetów Międzynarodowych


Fot. Marta Stadnik, Festiwal Duetów Międzynarodowych


« powrót