kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Współpraca ekspertów w zakresie pedagogiki teatralnej z wykorzystaniem dziedzictwa europejskiej klasyki literackiej

Beneficjent:
Gdański Teatr Szekspirowski
Partner:
1. The Norwegian Association for Drama in Education Landslaget Drama I Skolen, Norwegia 2. The Norwegian Shakespeare Society Det norske Shakespeare-selskapet, Norwegia
Nabór:
IV

« powrót

Projekt ma na celu wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami z Polski i Norwegii zajmującymi się klasyczną europejską literaturą dramatyczną, jak również zaprezentowanie możliwości wykorzystania technik teatralnych w procesie edukacji. Działania projektowe przyczynią się do rozwoju umiejętności zawodowych polskich nauczycieli w zakresie edukacji teatralnej, jak również dostarczą im narzędzi i metod, które będą mogli wykorzystać w pracy z młodzieżą. W rezultacie opracowany i zaimplementowany zostanie atrakcyjny program szkoleniowy dla nauczycieli liceów w zakresie edukacji teatralnej, bazujący na klasycznej literaturze europejskiej (np. Szekspir, Ibsen, Czechow, Shaw, Beckett).

W ramach projektu odbyły się szkolenia dla nauczycieli z pomorskich szkół ogólnokształcących, dzięki którym pedagodzy mieli okazję posiąść umiejętności potrzebne do prowadzenia ciekawych lekcji i zajęć dodatkowych realizowanych w ramach szkolnego koła teatralnego lub literackiego.

Przykładem wdrażanych technik były zajęcia dramowe, w trakcie których uczestnicy dokonali analizy i aktorskiej interpretacji dzieł literackich.

Czas realizacji: 1.10.2010 – 30.06.2011

Kwota dofinansowania: 139 215 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 169 815 PLN


Warsztaty w Gdańsku, Fot. Rafał Siderski Fotograf


« powrót