kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Muzyka Chopina w barwach Północy

Beneficjent:
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie
Partner:
1. Tónlistarskólinn a Akranesi, Islandia 2. Arendal kulturskole, Norwegia
Nabór:
III

« powrót

Celem projektu była promocja polskiej muzyki klasycznej, jak również nawiązanie trwałej i owocnej współpracy z partnerskimi szkołami muzycznymi w Norwegii i Islandii. Organizatorom zależało także na możliwości porównania systemów nauczania artystycznego oraz realizacji programu edukacyjnego w krajach Państw-Darczyńców.

W ramach projektu odbyła się seria koncertów w wykonaniu Orkiestry Szkolnej pod dyrekcją rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Stanisława Krawczyńskiego. Polscy artyści w dniach 19-30 kwietnia 2010 r. zaprezentowali dzieła Chopina, Kilara, Góreckiego, Pendereckiego, jak również utwory norweskiego kompozytora Edwarda Griega w placówkach partnerskich w Arendal (Norwegia) i Akranes (Islandia). Młodzież wzięła także udział we wspólnych warsztatach muzycznych oraz lekcjach otwartych, co umożliwiło wymianę doświadczeń w obszarze metod nauczania.

Uwieńczeniem projektu była produkcja płyty z nagraniami fortepianowymi odnoszącego sukcesy na międzynarodowych konkursach absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie – Marcina Koziaka. Na zarejestrowanych koncertach można również podziwiać mistrzowskie opracowanie form przez Krakowską Orkiestrę Kameralną pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego.

Czas realizacji: 1.01.2010 – 30.05.2010

Kwota dofinansowania: 472 316 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 524 796 PLN

www.zelenski.krakow.pl

Szczegółowy opis projektu

Koncert w Arendal w Norwegii, Fot. Joanna WojtasGrupa przed koncertem w Kristiansand, Fot. Wiesław WorekKoncert w Reykjavík, Fot. Joanna Wojtas« powrót