kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Spotkania Nowy Sącz – Valdres: Nowe krajobrazy, nowe perspektywy muzyczne

Beneficjent:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu
Partner:
Valdres Sommersymfoni Nord-Aurdal kommune, Norwegia
Nabór:
III

« powrót

Celem tego partnerskiego projektu była wymiana doświadczeń między ośrodkami muzycznymi w Polsce i Norwegii, jak również wdrożenie nowych form działań edukacyjno-artystycznych, wychodzących naprzeciw współczesnej dydaktyce.

Od 7 czerwca do 5 lipca 2010 r. grupa uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu gościła w Valdres, gdzie wzięła udział w kursie i festiwalu organizowanym przez Valdres Sommersymfoni, jak również we wspólnych koncertach.

Następnie w ciągu trzech tygodni na przełomie lipca i sierpnia 2010 r. w Nowym Sączu zorganizowano serię wydarzeń kulturalnych: Kurs Interpretacji Muzycznej i Festiwal Wakacje z Muzyką. W tym muzycznym wydarzeniu wzięło udział około 300 uczestników. W repertuarze znalazły się dzieła takich twórców jak Thomas Tellefsen – wybitny uczeń Fryderyka Chopina – czy Edward Grieg. Całość została wzbogacona o muzykę wokalną
Norwegii i Polski. Niezapomniany charakter prezentowanym utworom nadawały również miejsca ich wykonywania: m.in. pijalnia w Piwnicznej Zdroju, polana na Banicy, skansen w Nowym Sączu, Hotel Górski w Suchej Dolinie, drewniana cerkiew w Złockiem, zamek w Starej Lubovni (Słowacja), amfiteatr w Muszynie.

Projekt zakończyło międzynarodowe seminarium zorganizowane 19-21 października 2010 r. w Nowym Sączu, jak również koncert w wykonaniu prof. Barbary Halskiej, pianisty Gunnara Flagstada, wiolonczelisty Piotra Hausenplasa oraz wokalistki Klaudii Ziajkowicz.

Czas realizacji: 1.01.2010 – 30.11.2010

Kwota dofinansowania: 363 384 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 403 760 PLN

www.psm.nowysacz.pl

Szczegółowy opis projektu


Koncerty w ramach Festiwalu Wakacje z Muzyką w Nowym Sączu, fot. Rafał Siderski Fotograf

« powrót