kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Aspiryna Blues: Przekład współczesnej polskiej piosenki poetyckiej

Beneficjent:
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
Partner:
1. Concerts Norway, Norwegia 2. Josefine Visescene, Norwegia 3. Fundacja ArteDuct, Polska
Nabór:
II

« powrót

Celem projektu było przetłumaczenie na język norweski i aranżacja muzyczna trzydziestu popularnych polskich utworów autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz takich artystów jak Marek Grechuta, Jacek Kaczmarski, Jonasz Kofta czy Zygmunt Konieczny.

W ramach projektu zrealizowany został cykl koncertów w Polsce i Norwegii, zagranych przez stworzoną specjalnie na ten cel polsko-norweską grupę muzyczną Karuzela Group. Liderami i pomysłodawcami przedsięwzięcia było dwoje uznanych norweskich muzyków: gitarzysta i poeta Jørn Simen Øverli oraz charyzmatyczna wokalistka Tora Augestad. Jørn Simen Øverli – zafascynowany kompozycjami m.in. Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego i Jacka Kaczmarskiego – do repertuaru wybrał utwory polskich klasyków piosenki: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kaczmarskiego i Juliana Tuwima.

Piosenki były wykonywane po norwesku i po polsku, a nowoczesne aranżacje zostały przygotowane przez skandynawskich muzyków. Koncerty, zorganizowane latem 2010 r. w Polsce oraz na przełomie marca i kwietnia 2011 r. w Norwegii, okazały się prawdziwym wydarzeniem kulturalnym stanowiącym niezwykłą szansę na zapoznanie norweskiej publiczności z klasyką naszej muzyki rozrywkowej.

Czas realizacji: 01.01.2010 – 30.06.2011

Kwota dofinansowania: 919 336 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 1 295 744 PLN

http://okularnicy.org.pl
www.karuzelagroup.com

Szczegółowy opis projektu

Koncerty Karuzela Group, Fot. Rafał Siderski Fotograf


« powrót