kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Zima – różne spojrzenia kulturowe w działaniach artystycznych

Beneficjent:
Polski Teatr Tańca – Balet Poznański
Partner:
Teaterhuset Avant Garden, Norwegia
Nabór:
II

« powrót

Przewodnim celem projektu było zorganizowanie z norweskim partnerem przedstawienia ZIMA - Silent Sleep, którego zadaniem było zainspirowanie widzów do przemyśleń na temat relacji człowieka i natury, jak również odmiennych sposobów ich przeżywania ze względu na różnice kulturowe. Koncepcja ideowa spektaklu została oparta na trzech kluczowych elementach: Czas, Zimno, Przestrzeń.

W projekcie udział wezięli tancerze Polskiego Teatru Tańca oraz saksofonista Rolf - Erik Nystrom, który jest absolwentem Norweskiej Uczelni Muzycznej w Oslo.

Części artystycznej projektu towarzyszyły prace badawcze, koncentrujące się na różnicach kulturowych wywierających wpływ na doświadczenia Polaków i Norwegów w przeżywaniu zimy. Część badawcza projektu realizowana została przez dwie grupy artystów-badaczy, w skład który będą weszli studenci z Polski i Norwegii (Akademia Sztuk Pięknych, katedra scenografii pod kierownictwem dr hab. Katarzyny Podgórskiej-Glonti oraz Uniwersytet Nauki i Technologii w Trondheim, departament Sztuka i Media pod okiem Johana Magnusa Elvemo). Efektem ich wspólnej pracy była realizacja filmów i prac plastycznych, które następnie zostały zaprezentowane w ramach imprezy towarzyszącej Festiwalowi Atelier w lutym 2010 w Poznaniu.

Czas realizacji: 1.06.2009 – 30.04.2010

Kwota dofinansowania: 476 935 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 594 917 PLN

www.ptt-poznan.pl

Szczegółowy opis projektu

Spektakl Zima - Silent Sleep, Fot. Mirosława Maruszak
« powrót