kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Outside In / Inside Out, Orońsko 2009

Beneficjent:
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Partner:
Oppland County Authority, Norwegia
Nabór:
II

« powrót

Projekt Outside In / Inside Out stanowił kontynuację dwóch wcześniej zrealizowanych wydarzeń: polskonorweskiego pleneru artystycznego Natur – Kunst / Kunst – Natur z 1987 r. oraz przedsięwzięcia UT 21 z 2008 r. Zrealizowany w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej projekt umożliwił zbadanie, jak zmieniły się w ciągu ostatnich 20 lat polsko-norweskie relacje artystyczne nawiązane w 1987 r. w Norwegii. Ideą przewodnią projektu było wyjście artystów poza przestrzeń muzeum i galerii, dotarcie ze sztuką do zwykłych ludzi poprzez jej prezentację w przestrzeni publicznej.

Działania artystyczne skupiające się na twórczości inspirowanej analizą przestrzeni poza muzeum i galerią odbywały się w Polsce na terenie Orońska, Szydłowca i Radomia.
Obie edycje działań artystów w otwartej przestrzeni zakończone zostały wystawami w instytucjach sztuki. Ważnym elementem całego projektu były jednodniowe seminaria zamykające dwutygodniowe pobyty artystów w Norwegii i w Polsce. Wzięli w nich udział historycy sztuki, krytycy i kuratorzy z obu krajów. Podczas seminarium głos zabierali kuratorzy projektu oraz zaproszeni teoretycy. Realizacje artystów oraz teksty krytyków na ich temat oraz na temat sytuacji sztuki i całej kultury artystycznej w Polsce i w Norwegii złożyły się na materiał do wydawnictw.

Czas realizacji: 4.10.2009 – 31.12.2010

Kwota dofinansowania: 467 743 PLN

Szacowana wartość całkowita projektu: 675 539 PLN

www.rzezba-oronsko.pl

Szczegółowy opis projektu

Wernisaż wystawy Out side in / Inside out, 18 września 2010 r. w Orońsku
Fot. Rafał Siderski Fotograf


Hilde Aagaard, Przeszła obecność, site-specific, Fot. Kuba Kossak Włodzimierz Kossak

Teresa Murak, Chrystus Pantokrator, 2010, Fot. Kuba Kossak Włodzimierz Kossak

« powrót