kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Zakończenie kursów mistrzowskich Polsko - Norweskiej Akademii Muzycznej Młodych

2010-11-03

W dniach 24 - 30 października 2010 został zrealizowany kolejny, orkiestrowy etap projektu. Koncerty w Pałacu w Radziejowicach (28. X. godz. 19.00) i w Sali Koncertowej UMFC w Warszawie (29. X. godz. 19.00) były otwarte dla publiczności. W programie Polsko-Norweskiej Orkiestry Kameralnej z dn. 28 października były wykonania utworów F. Schuberta, F. Chopina, A. Dvoraka i R. Twardowskiego, z kolei w dniu 29 października zostały wykonane utwory A. Vivaldiego, E. Griega, M. Ravela, B. Bartoka i R. Twardowskiego.

Głównym celem projektu "Polsko-Norweska Akademia Muzyczna Młodych"jest przygotowanie innowacyjnego, autorskiego programu kształcenia dla młodych muzyków, który został skonstruowany tak, by w szczególny sposób podkreslić  współprace polsko-norweską na wszelkich płaszczyznach.

Formuła projektu oparta jest na czterech modułach wyznaczajacych główne priorytety programu i obecnych we wszystkich wydarzeniach projektowych:

"ARS LONGA" to warsztaty i klasy mistrzowskie, koncerty i udział w festiwalach

"CIVIS TOTIUS MUNDI" to kształcenie postaw tolerancji i wzajemnego zrozumienia, wspólna praca w międzynarodowych zespołach kameralnych i orkiestrze, wymiana doswiadczen podczas warsztatów komunikacji międzykulturowej, analizowanie spuścizny historycznej i kulturowej obydwu krajów

"GENIUS LOCI" to powrót do zródeł tradycji muzycznej w Norwegii i Polsce

"SIGNUM TEMPORIS" to wyjście naprzeciw zmieniającej się rzeczywistości i potrzebom młodego pokolenia; klasy improwizacji, kompozycji, komplementarnosci obrazu i dźwięku, spotkania z międzynarodowymi gwiazdami róznych nurtów muzycznych, dyskusje nt. rynku muzycznego.