kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Inauguracja projektu Polsko - Norweskie spotkania z muzyką klasyczną

2010-11-03

Dnia 22 listopada 2010 r. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie rozpocznie się koncert inaugurujący projekt pt. "Polsko - Norweskie spotkania z muzyką klasyczną", który będzie transmitowany przez 2 Program Polskiego Radia, a następnie będzie emitowany w innych europejskich stacjach radiowych.

Ideą projektu jest popularyzacja norweskiej i polskiej muzyki współczesnej, a zwłaszcza norweskiego dorobku muzycznego. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna z Trondheim pod dyrekcją Eivinda Aadlanda, w towarzystwie solisty - perkusisty Eirika Raude, która wykona "barbaresk" Olava Antona Thommessena, "Koncert na perkusję" Erlenda Skomsvolla, "Interlude na orkiestrę" Alfreda Jansona, "Nachruf na okierstę smyczkową" Arne Nordheima, "Toccatę na małą orkiestrę" Artura Malawskiego i "ACT na dużą orkiestrę" Rolfa Wallina.

Program artystyczny zostanie także zaprezentowany 23 listopada br. o godz. 19.00 w Białymstoku w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Więcej informacji na stronie: www.oifp.pl