kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Inauguracja projektu Wrocławia

2010-05-07

W dniu 4 maja 2010 r. miała miejsce inauguracja projektu Oratorium Dawid i Batszeba w Polsce i w Norwegii wdrażanego w ramach IV naboru wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej. Wydarzenie jest zrealizowane we współpracy z norweskim miastem Trondheim.

Celem projektu jest przygotowanie i realizacja przez Wrocławską Orkiestrę Kameralną Leopoldinum i Chór Katedralny Nidaros Vocalis z Trondheim czterech wykonań koncertowych oratorium „Dawid i Batszeba” norweskiego kompozytora Stĺle Kleiberga.

W ramach planowanych wydarzeń przewidziano realizację czterech koncertów. Dwa z nich miały miejsce odpowiednio 4 maja 2010 r. w Świdnicy w Kościele Pokoju oraz 5 maja 2010 we Wrocławiu w Synagodze Pod Białym Bocianem. Dwa kolejne koncerty zostaną wykonane w Trondheim w Katedrze Nidaros 13 i 14 listopada 2010.

Ponadto 6 maja 2010 r. we Wrocławiu został wykonany fragment oratorium, który uświetnił otwarcie Synagogi Pod Białym Bocianem. Jej renowacja została sfinansowana ze środków Priorytetu III Ochrona europejskiego dziedzictwa kulturowego realizowanego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Dodatkowe informacje:

www.wroclaw.pl

www.eog.mkidn.gov.pl