kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Inauguracja projektu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni

2010-05-07

W dniach 24-29 maja 2010 r. odbędzie się 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w ramach którego będzie miała miejsce prezentacja kina norweskiego i islandzkie, uświetniona koncertem Jana Garbarka. Wydarzenia te są realizowane w ramach projektu Przegląd kina norweskiego oraz islandzkiego w Polsce połączony z koncertem, który finansowany jest przez środki Funduszu Wymiany Kulturalnej.

Projekt ma na celu prezentację dorobku kina norweskiego oraz islandzkiego w Polsce poprzez prezentację 5 najlepszych produkcji filmowych z każdego kraju.

27 maja 2010 br. o godz. 20.00 na Plaży Gdynia Śródmieście odbędzie się koncert Jan Garbarek Group.

Jan Garbarek jest jednym z ważniejszych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej. Krytycy podkreślają unikalne brzmienie jego saksofonu. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem, czy z Hilliard Ensemble, przysporzyły Garbarkowi niewątpliwej popularności. Na scenie w Gdyni towarzyszyć mu będzie jego wieloletni klawiszowiec Rainer Brüninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel oraz perkusista Trilok Gurtu.
Koncert będzie imprezą zamkniętą, na którą będą obowiązywać zaproszenia.

Dodatkowe informacje:

http://pl.fpff.pl/