kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

V Krakowskie Dni Literatury "Dagny – romans kultur"

2011-09-29

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w V Krakowskich Dniach Literatury, które w tym roku odbywają się pod tytułem "Dagny – romans kultur" i stanowią część projektu "DAGNY - program stypendiów i wydarzeń literackich" realizowanego przez Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Krakowskie Dni Literatury będą odbywać się w dniach od 6 do 8 października 2011r.

Uczestnikami festiwalu będą beneficjenci projektu „Dagny – program stypendiów i wydarzeń literackich”. W ramach trzech festiwalowych wieczorów zaprezentowane zostaną napisane przez uczestników programu wiersze, fragmenty prozy i tekstów dramatycznych. Odbędą się dyskusje poświęcone fenomenowi literackich miast oraz historii europejskiego modernizmu.

Inauguracja odbędzie się w Willi Decjusza, zaś sam festiwal będzie codziennie zmieniał miejsce akcji. Jedno z tych miejsc to kawiarnia Jama Michalika, gdzie na tle dawnego klimatu Krakowa ukazane zostanie jego współczesne, międzynarodowe oblicze. Kolejne spotkania zaplanowane zostały w Instytucie Goethego, Bunkrze Sztuki, na statku płynącym do Tyńca i w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wieczory autorskie prezentujące zaproszonych pisarzy poprowadzą Dagny i Stanisław Przybyszewski, w których role wcieli się para krakowskich aktorów.

Serdecznie zapraszamy!

Program do pobrania