kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Wystawa podsumowująca projekt Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie

2011-04-18

Od 13 do 29 kwietnia 2011 r. w Średniowiecznych Piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie będzie prezentowana wystawa podsumowująca dwuletni projekt Zarządzanie miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce i Norwegii.

To już drugi – po zakończeniu modernizacji siedziby – projekt zrealizowany przez MCK dzięki środkom Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Na 20 planszach prezentowanych na wystawie przedstawione są zdjęcia oraz podstawowe informacje dotyczące realizacji projektu. Zobaczyć je będzie można kolejno we wszystkich miejscach, biorących udział w tym przedsięwzięciu.

Wystawie towarzyszy także publikacja książkowa, w której, oprócz wypowiedzi uczestników, znalazły się również artykuły uczestniczących w projekcie ekspertów z Norwegii i Polski. Zebrane materiały poruszają tematykę światowego dziedzictwa UNESCO, a także zawierają cenne konkluzje z realizacji projektu (polską perspektywę prezentuje prof. Jacek Purchla, norweską - Trond Taugbøl).

Serdecznie zapraszamy!

Adres:
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków