kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Publikacje towarzyszące w ramach projektu Gustav Vigeland a rzeźba Młodej Polski nagrodzone!

2011-03-25

Publikacje towarzyszące w ramach projektu Gustav Vigeland a rzeźba Młodej Polski  nagrodzone!Wystawa Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900 r. realizowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy z Muzeum Vigelanda w Oslo promowana była przez profesjonalnie przygotowaną literaturę towarzyszącą, na którą złożyły się katalog Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900 r. oraz przewodnik po wystawie Nerwicowcy i troglodyci.

Wysoki merytoryczny poziom przygotowanych publikacji został doceniony przez jury Konkursu  Katalogów i Albumów o Sztuce zorganizowanego przez Fundację na rzecz sztuki REMINISCENCJE, które przyznało Muzeum Narodowemu w Krakowie II miejsce za ww. publikacje.

Pomysł inauguracji tego rodzaju konkursu zrodził się w celu kompleksowego i obiektywnego prezentowania wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach obszaru sztuk wizualnych oraz graficznego sposobu ich popularyzacji i dokumentacji.  

Do I Ogólnopolskiego Konkursu katalogów i albumów o sztuce wydanych w 2010 roku zgłoszonych zostało ponad 150 publikacji.  Nagrody przyznawane były w ramach 4 kategorii: katalog z wystawy, katalog artysty, album o sztuce i folder. Katalog Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900 r.  uzyskał II nagrodę w ramach kategorii Katalog z wystawy, zaś folder Nerwicowcy i troglodyci zdobył II miejsce w ramach kategorii Folder.

Gratulujemy!
  • Okładka katalogu Nerwicowy i Tryglodyci
  • Album Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900r.