kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Wystawa "Balans" w Bunkrze Sztuki

2011-01-26

Wystawa W dniach 16.12.2010-30.01.2011 w krakowskim Bunkrze Sztuki można oglądać wystawę Joanny Pawlik pt. "Balans" zrealizowaną w ramach projektu pn. "Ekonomia utraty, Joanna Pawlik i Elin Drougge" dofinansowanego dzięki wsparciu ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej. Kuratorem wystawy jest Lidia Krawczyk.

Wystawa Balans Joanny Pawlik jest częścią rocznego projektu zatytułowanego „ Ekonomia utraty, Joanna Pawlik i Elin Drougge” organizowanego przez Galerię Bunkier Sztuki wraz z Grünerløkka Lufthavn.

Ten roczny projekt badawczo-artystyczny – na który składają się trzy płaszczyzny: wystawy, program edukacyjny oraz publikacje – jest dokumentacją poszukiwań polskiej artystki, Joanny Pawlik oraz Norweżki, Elin Drougge. Twórczość obu doświadczonych artystek (jednej dotkniętej kalectwem w wieku dziesięciu lat, a drugiej zgłębiającej fenomeny tego zjawiska) stanie się dzięki temu projektowi przestrzenią umożliwiającą dialog, wymianę doświadczeń i estetyk, będzie próbą swoistej rozmowy o bólu, odrzuceniu oraz o sile, którą można zbudować w momencie utraty. Problem niepełnosprawności stanowi poważne wyzwanie nie tylko dla każdego człowieka, ale także wyzwanie dla samej sztuki, która od wieków była oparta na pojęciu piękna i harmonii. Historia sztuki to między innymi narracja o dążeniu do doskonałości, o wizerunkach ciał bez skazy, idealnych i proporcjonalnych.


Więcej informacji na temat wystawy: http://www.bunkier.art.pl/wystawy/pokaz/143