kliknij, aby oglądać stronę w języku polskim click to view the english version

Fundusz Wymiany Kulturalnej

Archiwum aktualności

Międzynarodowa Akademia Fletowa

2010-12-09

Międzynarodowa Akademia Fletowa W grudniu w Reykjaviku odbywa się edukacyjna część projektu "Międzynarodowa Akademia Muzyczna" realizowanego przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W Open Masterclass i pracach badawczych biorą wspólnie udział studenci z Polski i Islandii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

czytaj dalej »

Podsumowanie realizacji w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej

2010-12-08

W zakładce "Broszura podsumowująca" została umieszczona nowa publikacja dotycząca Funduszu Wymiany Kulturalnej, która podsumowuje wszystkie projekty wybrane do dofinansowania w ramach FWK.

czytaj dalej »

Słowniczek kulturalny

2010-12-08

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją pt. "Słowniczek kulturalny".

czytaj dalej »

Podręcznik Beneficjenta - zaktualizowana wersja

2010-12-06

W zakładce "Podręcznik Beneficjenta" została umieszczona zaktualizowana wersja.

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją!

czytaj dalej »

Festiwal "Kulturalne Oblicza Islandii"

2010-11-20

W dniach 19-23 listopada br. w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat odbywa się festiwal pn. "Kulturalne Oblicza Islandii"

czytaj dalej »

III Sesja projektu "Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych"

2010-11-19

W dniach 8-15 listopada 2010 r. w Reykjaviku odbyła się kolejna sesja projektu "Reykjavik vs Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych", podczas której odbyły się warsztaty muzyczne młodzieży z Islandii i Polski. Na zakończenie programu edukacyjnego w dniu 11 listopada odbył się koncert w sali Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.famd.pl

czytaj dalej »

Zakończenie kursów mistrzowskich Polsko - Norweskiej Akademii Muzycznej Młodych

2010-11-03

W dniach 24 - 30 października 2010 został zrealizowany kolejny, orkiestrowy etap projektu. Koncerty w Pałacu w Radziejowicach (28. X. godz. 19.00) i w Sali Koncertowej UMFC w Warszawie (29. X. godz. 19.00) były otwarte dla publiczności. W programie Polsko-Norweskiej Orkiestry Kameralnej z dn. 28 października były wykonania utworów F. Schuberta, F. Chopina, A. Dvoraka i R. Twardowskiego, z kolei w dniu 29 października zostały wykonane utwory A. Vivaldiego, E. Griega, M. Ravela, B. Bartoka i R. Twardowskiego.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Polsko - Norweskie spotkania z muzyką klasyczną

2010-11-03

Dnia 22 listopada 2010 r. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie rozpocznie się koncert inaugurujący projekt pt. "Polsko - Norweskie spotkania z muzyką klasyczną", który będzie transmitowany przez 2 Program Polskiego Radia, a następnie będzie emitowany w innych europejskich stacjach radiowych.

czytaj dalej »

Konferencja podsumowująca Fundusz Wymiany Kulturalnej

2010-10-31

Konferencja podsumowująca Fundusz Wymiany Kulturalnej Dnia 26 października br. w warszawskim Teatrze „Kamienica” odbyła się, organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, konferencja wieńcząca Fundusz Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »

Letnie koncerty w ramach projektu Spotkania Nowy Sącz – Valdres: Nowe Krajobrazy, Nowe Perspektywy Muzyczne

2010-07-21

W dniach 25 lipca – 15 sierpnia 2010 r. odbędzie się II etap (II Spotkanie) projektu pn. „Spotkania Nowy Sącz – Valdres: Nowe Krajobrazy, Nowe Perspektywy Muzyczne” organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu wspólnie z Partnerem norweskim - Valdres Sommersymfoni.

czytaj dalej »

Wystawa „Historia Odzyskana-Życie Żydów we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku”

2010-07-15

Do 31 lipca 2010 r. w nowo odrestaurowanej Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu będzie można zwiedzać wystawę „Historia Odzyskana-Życie Żydów we Wrocławiu na Dolnym Śląsku”, która jest realizowana w ramach projektu Życie Żydów w Oslo i we Wrocławiu - wystawa przez Fundację Bente Kahan i dwie norweskie instytucje: Norsk Folkemuseum i Oslo Jewish Museum.

czytaj dalej »

Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie

2010-07-15

W dniach 6-28 lipca 2010 r. w Łańcucie polscy i norwescy uczniowie uczestniczący w projekcie Polsko-Norweska Akademia Muzyczna Młodych finansowanym w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej wezmą udział w Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego, jak również w szeregu wydarzeń artystycznych przygotowanych specjalnie na potrzeby projektu.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Panorama Norweska

2010-07-15

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 30 edycji Festiwalu Muzyki Inspirowanej Folklorem Dźwięki Północy, który w tym roku w całości jest poświęcona kulturze Norwegii.

czytaj dalej »

Wyniki V naboru wniosków do FWK

2010-07-07

2 lipca 2010 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się posiedzenie Zespołu – Komitetu Sterującego ds. Wyboru Projektów Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zespół – Komitet Sterujący dokonał ostatecznej rekomendacji projektów do dofinansowania w ramach V naboru do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Umowa partnerska - nowy wzór dokumentu

2010-06-30

Informujemy, że w zakładce dokumenty aplikacyjne zamieszczony został wzór obligatoryjnego dokumentu Umowy Partnerskiej.

czytaj dalej »

Rozpoczęcie projektu Fundacji Akademii Muzyki Dawnej

2010-06-21

W dniu 17 czerwca 2010 r. w Reykjaviku na Islandii miała miejsce uroczysta inauguracja projektu Reykjavik vs. Szczecin Spotkania Młodych Zespołów Kameralnych, który realizowany jest przez Fundację Akademii Muzyki Dawnej we współpracy z Chamber Club Studnigsfelag Kammerklubbsins z Islandii oraz Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

NORDIC WATCHING - spotkanie z kinematografią norweską i islandzką

2010-05-21

Serdecznie zapraszamy na Plażę Miejską w Gdyni, na której w dniach 25-28 maja 2010 r. będą miały miejsce plenerowe projekcie kinematografii norweskiej i islandzkiej realizowane przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni w ramach projektu Przegląd kina norweskiego oraz islandzkiego w Polsce połączony z koncertem.

czytaj dalej »

Zakończenie V naboru wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej

2010-05-21

30 kwietnia 2010 r. zakończył się piąty nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej. W wyniku V-go naboru wniosków w ramach FWK do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło 87 wniosków aplikacyjnych.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Wrocławia

2010-05-07

W dniu 4 maja 2010 r. miała miejsce inauguracja projektu Oratorium Dawid i Batszeba w Polsce i w Norwegii wdrażanego w ramach IV naboru wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej. Wydarzenie jest zrealizowane we współpracy z norweskim miastem Trondheim.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni

2010-05-07

W dniach 24-29 maja 2010 r. odbędzie się 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w ramach którego będzie miała miejsce prezentacja kina norweskiego i islandzkie, uświetniona koncertem Jana Garbarka. Wydarzenia te są realizowane w ramach projektu Przegląd kina norweskiego oraz islandzkiego w Polsce połączony z koncertem, który finansowany jest przez środki Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Internetowa platforma „Archiwa fotograficzne - teoria i praktyka”

2010-05-06

W dniu 5 maja 2010 r. miała miejsce inauguracja projektu Fundacji Archeologia Fotografii, która uzyskała grant z Funduszu Wymiany Kulturalnej na realizację projektu Internetowa platforma „Archiwa fotograficzne - teoria i praktyka”.

czytaj dalej »

Dzień Otwarty FWK!

2010-04-21

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosku aplikacyjnego do Funduszu Wymiany Kulturalnej do wzięcia udziału w dniu otwartym FWK, który będzie miał miejsce 23 kwietnia 2010 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

czytaj dalej »

Odwołana inauguracja projektu Nordyckie horyzonty

2010-04-12

W związku z żałobą narodową zostały przesunięte na późniejszy termin wydarzenia artystyczne w ramach projektu Nordyckie horyzonty.

czytaj dalej »

Inauguracja projektu Nordyckie horyzonty

2010-04-08

16 kwietnia 2010 r. w kinie Kijów w Krakowie będzie miała miejsce inauguracja projektu Nordyckie horyzonty realizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA 2010 przez Stowarzyszenie Sztuki Niezależnej i Nie Tylko OFF CAMERA.

czytaj dalej »

Szkolenia dla przyszłych Wnioskodawców FWK

2010-03-23

Zapraszamy na szkolenia z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »

Konferencja prasowa ws. projektu Zamku Królewskiego na Wawelu

2010-03-23

W dniu 29 marca 2010 r. odbędzie się konferencja prasowa dotycząca projektu „Opracowanie kasety konserwatorskiej dla bezpiecznej ekspozycji chorągwi jedwabnych”, który jest realizowany w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »

Najczęściej popełniane błędy w rozliczeniach

2010-03-04

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej popełnianych przez Beneficjentów błędów w trakcie rozliczania dotacji FWK, jak również wskazujemy sposoby uniknięcia wymienionych problemów.

czytaj dalej »

V nabór wniosków do FWK

2010-03-01

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występujące jako Operator Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza nabór wniosków w ramach piątej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej na kwotę 1 651 110 euro = 6 314 951 PLN (liczone wg kursu 1 euro = 3,82467 PLN)

czytaj dalej »

Wyniki IV naboru wniosków do FWK

2010-01-28

27 stycznia 2010 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się posiedzenie Zespołu – Komitetu Sterującego ds. Wyboru Projektów Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zespół – Komitet Sterujący dokonał ostatecznej rekomendacji projektów do dofinansowania w ramach IV naboru do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Premiera w Teatrze Polskim w Poznaniu

2010-01-07

W dniu 16 stycznia 2010 r. o godzinie 19.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu będzie miała miejsce premiera spektaklu Zima-Silent Sleep w choreografii Gunhild Bjørnsgaard w ramach projektu „Zima, różne spojrzenia kulturowe w działaniach artystycznych” finansowanego w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego”.

czytaj dalej »

Zakończenie IV naboru wniosków do FWK

2009-12-04

30 listopada 2009 r. zakończył się czwarty nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej.
W wyniku IV-go naboru wniosków w ramach FWK do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło 66 wniosków aplikacyjnych. Łączna wnioskowana kwota dofinansowania wyniosła ponad 42 mln PLN, zaś całkowita wartość planowanych projektów przekroczyła 35 mln PLN.

czytaj dalej »

Dni otwarte FWK

2009-11-05

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosku aplikacyjnego do Funduszu Wymiany Kulturalnej do wzięcia udziału w Dniach otwartych FWK, które będą miały miejsce w dniach 19-20 listopada 2009 r. w Warszawie.

czytaj dalej »

Polsko-Norweskie warsztaty

2009-10-30

W dniu 28 października 2009 r., w Krakowie w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury, odbyły się warsztaty pn. Polsko – Norweskie partnerstwa dla sektora kultury w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Wyniki III naboru wniosków do FWK

2009-10-30

27 października 2009 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się posiedzenie Zespołu – Komitetu Sterującego ds. Wyboru Projektów Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zespół – Komitet Sterujący dokonał ostatecznej rekomendacji projektów do dofinansowania w ramach III naboru do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Zmiany w dokumentach aplikacyjnych FWK

2009-09-21

Informujemy wszystkich Wnioskodawców, iż w IV naborze wniosków do FWK zostały wprowadzone modyfikacje do dokumentów programowych. W zakładce „Podręcznik Beneficjenta” znajduje się Errata wskazująca na miejsca w podręczniku, które uległy zmianie.

czytaj dalej »

IV nabór wniosków do FWK

2009-09-14

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występujące jako Operator Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza nabór wniosków w ramach czwartej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej na kwotę 2 970 736 euro = 12 237 650 PLN (liczone wg kursu 1 euro = 4.1194 PLN).

czytaj dalej »

Zakończenie III naboru wniosków do FWK

2009-09-09

28 sierpnia 2009 r. zakończył się trzeci nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej. W ramach III-go naboru do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło 40 wniosków aplikacyjnych.

czytaj dalej »

Polsko-Norweskie warsztaty

2009-08-26

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ambasadą Królestwa Norwegii w Polsce planuje organizację warsztatów mających na celu pomoc w nawiązaniu polsko-norweskich partnerstw pomiędzy instytucjami zainteresowanymi realizacją projektów w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Dzień Otwarty FWK!

2009-08-11

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosku aplikacyjnego do Funduszu Wymiany Kulturalnej do wzięcia udziału w Dniu Otwartym FWK, który będzie miał miejsce 20 sierpnia 2009r. w Warszawie.

czytaj dalej »

Warsztaty dla wnioskodawców FWK-rejestracja uczestników zakończona

2009-07-27

Departament Funduszy Europejskich MKiDN we współpracy z Regionalnymi Centrami Informacji Europejskiej, Urzędem Miasta Gdańska i Biurem Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 zapraszają na szkolenia z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »

Szkolenia z zakresu Funduszu Wymiany Kulturalnej i Programu Kultura 2007-2013

2009-06-18

Zapraszamy na czerwcowe szkolenia z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i z Programu Kultura 2007-2013.

czytaj dalej »

III nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej

2009-06-10

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występujące jako Operator Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza nabór wniosków w ramach trzeciej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej na kwotę 2 000 000 euro = 9 027 000 PLN (liczone wg kursu 1 euro = 4,5135 PLN).

czytaj dalej »

Szkolenie dla wnioskodawców FWK

2009-06-03

Zapraszamy na szkolenie z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »

Wyniki II naboru wniosków do FWK

2009-05-20

18 maja 2009 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się posiedzenie Zespołu – Komitetu Sterującego ds. Wyboru Projektów Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zespół – Komitet Sterujący dokonał ostatecznej rekomendacji projektów do dofinansowania w ramach II naboru wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Dodatkowe środki finansowe dla Funduszu Wymiany Kulturalnej

2009-05-14

Państwa-Darczyńcy podjęli decyzję o przyznaniu dodatkowych środków dla Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Zakończenie II naboru wniosków do FWK

2009-03-12

6 marca 2009 r. zakończył się drugi nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Kalendarium realizacji projektów FWK

2009-02-09

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do zapoznania się z nową zakładką na stronie FWK: REALIZACJA PROJEKTÓW.

czytaj dalej »

II nabór wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej

2009-01-06

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występujące jako Operator Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza nabór wniosków w ramach drugiej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej na kwotę 1 600 000 euro = 6 608 640 PLN (liczone wg kursu 1 euro = 4,1304 PLN).

czytaj dalej »

Termin nadsyłania zgłoszeń na szkolenie dla wnioskodawców FWK - przedłużony

2008-11-28

Informujemy, iż termin wysyłania zgłoszeń na szkolenie z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego został przedłużony do 2 grudnia br.

czytaj dalej »

Szkolenie dla Wnioskodawców FWK

2008-11-24

Zapraszamy na szkolenie z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich
współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

czytaj dalej »

Dokumenty finansowe FWK

2008-09-05

Zapraszamy do zapoznania się z nową zakładką "Dokumenty finansowe" dostępną na stronie FWK.

czytaj dalej »

Wrześniowy numer Biuletynu FWK

2008-09-04

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, wrześniowym numerem Biuletynu Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Wyniki I naboru wniosków w ramach FWK

2008-08-19

14 sierpnia 2008 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się posiedzenie Zespołu – Komitetu Sterującego ds. Wyboru Projektów Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Zespół – Komitet Sterujący dokonał ostatecznej rekomendacji projektów do dofinansowania w ramach I naboru do Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Zakończenie I - go naboru wniosków do FWK

2008-06-20

16 czerwca 2008 r. został zakończony pierwszy nabór wniosków aplikacyjnych w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Zaktualizowane "Pytania i Odpowiedzi"

2008-06-10

W zakładce "Pytania i odpowiedzi" zostały zamieszczone najczęściej zadawane przez Wnioskodawców pytania związane z procesem aplikacyjnym do Funduszu Wymiany Kulturalnej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

czytaj dalej »

I nabór wniosków w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

2008-05-14

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pełniąca rolę Operatora Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza otwarty nabór wniosków w ramach pierwszej edycji 2008 r. na kwotę 3 600 000 euro.

czytaj dalej »

Zaprenumeruj newsletter Funduszu Wymiany Kulturalnej! Zapoznaj się z nowym Biuletynem FWK!

2008-05-08

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Funduszem Wymiany Kulturalnej do zaprenumerowania newslettera informacyjnego, który będzie wysyłany do Państwa co najmniej raz na kwartał.

czytaj dalej »

Nabór wniosków aplikacyjnych do Funduszu Wymiany Kulturalnej

2008-04-15

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, występujące jako Operator Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, ogłasza nabór wniosków w ramach pierwszej edycji konkursu projektów dla Funduszu Wymiany Kulturalnej na kwotę 1 300 000 euro = 4 415 710 PLN (liczone wg kursu 1 euro = 3,3967 PLN).

czytaj dalej »

Baza instytucji kulturalnych

2008-03-06

Zapraszamy wszystkie instytucje uprawnione do aplikowania o środki w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej do zamieszczania swoich danych w nowo tworzonej Bazie instytucji kulturalnych.

czytaj dalej »

Baza dla instytucji poszukujących partnerów

2008-03-04

W celu ułatwienia nawiązania współpracy pomiędzy instytucjami polskimi i instytucjami z Państw-Darczyńców na stronie poświęconej Funduszowi Wymiany Kulturalnej w zakładce ZNAJDOWANIE PARTNERSTW zostały zamieszczone formularze, na podstawie których zostanie stworzona baza instytucji poszukujących parterów dla realizacji projektów w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

czytaj dalej »

Uroczysta inauguracja Funduszu Wymiany Kulturalnej

2008-02-11

W dniu 7 lutego br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się organizowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konferencja pt.: „Od Ochrony kulturowego dziedzictwa europejskiego do Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego w Polsce”.

czytaj dalej »

Witamy!

2008-01-29

Witamy na stronie internetowej poświęconej Funduszowi Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

czytaj dalej »